Decydując się na hydroizolacje dachów płaskich pojawia się pytanie czy można zrobić je samemu czy lepiej powierzyć to zadanie specjalistom. Choć taniej jest samemu, to brak znajomości tematu i błędy, które można tutaj popełnić sugerują, by zdać się na specjalistę.

Samemu nie zawsze taniej

Dla wielu osób zrobienie czegoś samodzielnie to oszczędność. Jeśli jest się specjalistą w danej dziedzinie lub posiada jakiekolwiek doświadczenie, to podejście może się sprawdzić. Jednak przy budowie dachu nie wystarczy obejrzeć kilka filmów instruktażowych na Internecie i wybrać wygodny i prosty w instalacji materiał. Choć na rynku pojawia się coraz więcej prostych rozwiązań, to nie zawsze mogą być one zastosowane w każdym budynku. Jeśli nie posiada się odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w pracy z konkretnym materiałem, może się okazać, że inwestycja była tańsza, to wytrzyma krócej, niż praca wykonana przez specjalistów.

Wykwalifikowany pracownik lepszy

Niezależnie od tego czy dach płaski jest dopiero budowany czy też poddawany renowacji, warto zatrudnić specjalistów. Są oni nie tylko wykwalifikowani, ale przede wszystkim bardziej doświadczeni. Wiedzą zatem jakiego rodzaju materiały wybrać, jak zabezpieczyć dach przed zniszczeniami oraz które rozwiązanie w określonych warunkach sprawdzi się najlepiej. Są w stanie również dobrze dobrać materiał do potrzeb klienta, ale i do określonych warunków atmosferycznych czy do sposobu wykorzystania danego budynku. W ten sposób, choć cena realizacji hydroizolacji dachu jest wyższa, to uzyska się produkt który spełni wszystkie wymagania i zapewni należytą ochronę. Jednocześnie nie będzie ulegał częstym awariom. Wybrane firmy oferują również gwarancję na swoje usługi, a także mają dostęp do materiałów w bardziej atrakcyjnych cenach, dzięki swoim kontrahentom. Dlatego też czasem, w ostatecznym rozrachunku, lepiej jest zainwestować więcej, by realnie oszczędzić. Przy budowie dachu płaskiego warstwę hydroizolacyjną kładzie firma, która zajmuje się wykonaniem całej konstrukcji. Trudno jest ten etap wykonać samodzielnie. Jednak, jeśli chodzi o przeprowadzenie modernizacji, to część osób decyduje się na to, by przy pomocy dostępnych materiałów samemu podjąć się tej pracy. Choć pozornie wydaje się to proste (dzięki filmom instruktażowym i dobrej jakości materiałom) nie warto samemu wykonywać tej pracy. Ostatecznie bowiem może się okazać, że prace nie zostały wykonane poprawnie, a dach nadal przecieka. Koszty wzrosną, a efektu właściwego i tak się nie uzyska.

Author

Write A Comment